Koncert Chóru Uniwersytetu Filipińskiego Manila Chorale

W niedzielę 16 czerwca w Murowanej Goślinie odbył się kolejny koncert XVI edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. ks. Edmunda Szymańskiego. Gościem niedzielnego koncertu był Chór Uniwersytetu Filipińskiego Manila Chorale, którego dyrygentem jest John Steven E. Verrosa. Chór był wielokrotnie nagradzany a jego głównym celem jest reprezentowanie uniwersytetu zarówno lokalnie, jak i na arenie międzynarodowej, pełniąc rolę ambasadorów dobrej woli kulturalnej oraz będąc „głosem UP Manila dla świata”.

Koncert podzielony był na dwie części. W pierwszej części koncertu goście zaprezentowali bardziej spokojne utwory. Po krótkiej przerwie chór zmienił stroje i zaprezentował popowo taneczny repertuar. Młodzi chórzyści obdarzeni niezwykłym talentem poruszyli publiczność. Nie zabrakło bisów i owacji na stojąco. Na koniec Burmistrz Miasta i Gminy Justyna Radomska wraz z Dyrektorem CKiS wręczyli artystom pamiątkowe dyplomy i statuetkę.

Zapraszamy już w piątek (21.06.2024) na ostatni już koncert XVI edycji Festiwalu, na którym będziemy mogli zobaczyć Orkiestrę Wojskową z Bydgoszczy.

Tekst i zdjęcia: Kinga Mizgier